Biography

Biography

12. září 2009 v 14:12 | Eve*

TOM WELLING


Povolání: Herec. Model
Věk: 32
Datum narození: 26. 04. 1977
Místo narození: New York City, New York, USA
Znamení: Býk
Výška: 191 cm
Zajímavost: velikost nohy - 14
Škola: Okemos High School v Okemos, Michiganu, maturita v 1995
Rodina: starší sestra a jeden mladší bratr, 5.7.2002- ženatý s Jamie White
Záliby: čtení, basketbal, běhání
Kariéra: byl modelem pro agenturu Louisa; první role v několika dílech seriálu Judging Amy (Soudkyně Amy) televize CBS (hrál instruktora karate); dále hrál v seriálech Special Unit 2 (Speciální jednotka 2), Undeclared (Nepodložený)
Úspěchy: nominace na nejlepšího herce TV seriálu v 2001; ocenění "Male Breakout Star" (něco jako skokan) v 2002

"Mám rád ty lidi, kteří dělají věci podle sebe. Nemám rád ty, kteří dělají to co ostatní a ani nevědí proč."

Tom Welling se narodil 26.dubna 1977 v New Yorku. Jako student si Tom zahrál v několika školních představeních, ale nechtěl být hercem hned po střední škole. Poté co v roce 1995 odmaturoval, přijal práci stavebního
dělníka, během které se navíc částečně věnoval i modelingu. Než se přestěhoval do Los Angeles a stal se hercem, získal Tom zakázky od společností jako je například Abercrombie and Fitch.

Brzy po tomto velkém kroku kupředu Tom získalroli Karate Roba v seriálu "Soudkyně Amy", a to v šesti epizodách. Zahrál si také v seriálech "Speciální jednotka 2" a "Nepodložený". Velký zlom v jeho kariéře nastal, když přijal roli Clarka Kenta v seriálu "Smallville". Ačkoliv Tom podobně jako Christopher Reeve (Clark Kent v původním Supermanovi) nebyl vůbec fanouškem Supermana, roli po dvou odmítnutích nakonec přijal a v celostátním hledání mladého Supermana tak porazil tisíce dalších uchazečů. V roce 2001 byl za tuto roli nominován na Nejlepšího herce TV seriálu, a v roce 2002 získal ocenění "MaleBreakout Star" (něco jako skokan roku). V seriálu "Smallville" si vyzkoušel i roli režiséra, když sám režíroval několik epizod.

Pokud zrovna nezachraňuje svět, hraje Tom ve filmech. Svůj debut na stříbrném plátně si odbyl ve filmu DVANÁCT DO TUCTU, kde si zahrál s Ashtonem Kutcherem, se kterým se seznámil při modelingu, a Hilary Duffy. Tom si zahrál i v pokračování tohoto filmu, a v hororu MLHA, kde si zahrál hlavní mužskou roli.

Ve svém volném čase se Tom věnuje čtení, hraje s kamarády basketbal nebo chodí běhat. Od roku 2002 je ženatý. V současné době Tom natáčí už šestou řadu řadu velice úspěšného seriálu o mladém Supermanovi, a počítá se s ním i do řady sedmé.
 Source: http://www.csfd.cz/herec/20333-welling-tom/, Osobnosti.cz, smallville-cz.com
 
 

Reklama