Interview- Tom Welling

6. října 2009 v 16:50 | Eve* |  Interviews
Necítíš se divně, když se slyšíš mluvit česky a víš, že to není tvůj hlas? To ti musí znít hrozně falešně!

Ani nevím, jak bych se při tom měl cítit. Zní to nereálě, možná surrealisticky, ale člověk to nemůže popsat. Je to prostě jiné.

Koukal jsi někdy na Smallville v Evropě?

Nebyl jsem v Evropě od té doby, co se seriál začal vysílat. No, vlastně jsem byl v Paříži na líbánkách. Strávili jsme tam s mou ženou Jamie dva týdny. Bylo to krásné. Ale od té doby jsem tam nebyl, takže nemám žádné evropské reakce. Evropu si pamatuji jako místo, kde se mohu v klidu procházet. Ale co jsem tak slyšel, už to tam není tak jednoduché.

Dostáváš hodně dopisů od fanoušků?

Dostávám.


Od holek?

Od holek i od kluků. Vlastně se na náš seriál kouká víc kluků než holek. To si producenti, když se seriál rozjížděl, rozhodně nemysleli. Mužská část diváků je mnohem větší než jsme všichni předpokládali.

Chodí ti občas od holek nějaké divné věci?

Nic o čem bych tady mohl hovořit. (Smích) Víte, hodně žalob ještě stále visí ve vzduchu a já o takových věcech smím mluvit jen u soudu! (Smích) Ne, dělám si legraci. Nic urážlivého. Myslím, že postava, kterou hraju, je takový hodný, přivětivý, příjemný typ. A snad i fanoušci, které ta postava přitahuje, jsou na stejné straně.

Na líbánky jsi jel před dvěma lety. To znamená, že jste se s manželkou museli před svatbou hodně dobře poznat.

Jo. Už jsme spolu více než pět let.

Připomínáš jí občas, že má za manžela Supermana?

Ne. Ne, tam já nezacházím. To by mi mé ego nedovolilo. Možná, až seriál jednou skončí, jí to občas připomenu. Když bude potřeba.

Musel to být pro vás pro oba zvláštní přechod z normálního nevyčnívajícího vztahu k manželství s televizní hvězdou?

Pro nás spočívala největší změna v času, který spolu trávíme. Toho teď není zrovna moc. Ale každý vztah prochází určitými fázemi. Člověk se učí, jak se přizpůsobit. A přesně to jsme udělali. Jamie je skvělá. Miluji jí.

Tak jaký jsi byl, když tě potkala?

Zrovna jsem přemýšlel o tom, že začnu hrát. Bydlel jsem v New Yorku, plánoval jsem stěhování do Los Angeles a hereckou kariéru. Takže nic moc. V New Yorku jsem tehdy dělal modeling, udělal si pár známostí přes agenturu a chystal se do L.A. na pár konkursů.

Jak těžké bylo se na začátku prakticky nového vztahu přestěhovat do Vancouveru?

Nevěděli jsme, co děláme. Mluvili jsme o tom a bylo to oboustranné rozhodnutí, ale netušili jsme, do čeho se vlastně pouštíme. Ani si nepamatuji první rok Smallville. Byl jsem naprosto vyčerpaný a převálcovaný neustálými přívaly povinností. Když si někdy lidé vyprávějí o první sezóně, třeba říkají pamatuješ, jak jsi tenkrát dělal tohleto a támhleto a já nemám ani páru, o čem to mluví. Prostě si to už nepamatuju. Nebylo to snadné, ale člověk se přizpůsobí a srovná se s tím. Takže jsme byli dva lidé a bylo potřeba si jasně říct: taková je situace a můžeme dál pokračovat společně nebo každý zvlášť.

Děti ještě nemáš, že?

Děti ne. Jen trénujeme (Smích).

Říkal jsi, že si první rok ani nepamatuješ. Začal jsi praktikovat takové věci, jako oddělovat práci a domov nebo máš naopak jednodušší rozvrh?

Je to kombinace všech těch věcí. Máme rozvrh, který je tak nějak předvídatelný. Už nenatáčíme jeden den 22 hodin a druhý den 12. Vylepšili jsme scény, svou postavu už znám také lépe a jsem si lépe vědom odpovědnosti spojené s mou prací.

A co bude s Clarkem? Čím myslíš, že bude tento rok procházet?

Nevím přesně, co s ním bude. To záleží na vývoji postavy. Já se soustředím jen na epizodu po epizodě. Ale doufám, že ještě nějaký čas nezačne létat a nenavlíkne si ty své punčocháče. To by, myslím, byl přesný opak toho, o co se snažíme. Všichni víme, že z něj jednou bude Superman, ale tohle je o jeho cestě. A mě zajímá právě ta cesta. Zatím se Clark snaží zůstat obyčejným středoškolákem.

A co se týče ostatních postav?

Ano, přidáme nějaké nové postavy. Ve městě se rozběhnou nějaké nové milostné pletky. A někde cestou budeme muset přibrat i Lois Lane.

Už se mluví o tom, kdo by Lois mohl hrát?

Zatím ji hledají.

Budeš se muset zúčastnit jejího konkursu?


To nevím. Ale rád bych. Chtěl bych toho být součástí. Myslím, že role Lois je strašně důležitá. A tím, že já hraji Clarka Kenta, by má účast při výběru představitelky mohla být přínosná.

Je pravda, že se na roli Clarka Kenta organizovalo obrovské pátrání?

Slyšel jsem historky o tom, že probíhaly celonárodní konkursy celý rok. Ale to nemůžu s jistotou potvrdit. Z mého pohledu, oni museli přesvědčit mně. Já byl hodně skeptický, vypadalo to jen jako Superman na střední, a o to jsem velký zájem neměl. Ale šel jsem na konkurs, druhý den se vrátil, přečetl si scénář a uvědomil si, že to není jen Superman létající kolem, který na poslední chvíli všechno zachrání. Vlastně to bylo o Clarkovi, který se snaží zapadnout, a to je něco jiného. Získali mě.

Takže ty sám nejsi velkým Supermanovým fanouškem?

Jsem fanda. Ale nevyrůstal jsem s jeho komiksy ani jsem nejezdil na srazy Supermanových příznivců. Znal jsem ten materiál. Věděl jsem, kým se má stát. Natáčel jsem pár scén s Christopherem Reevem a mluvil s ním o tom. Jednou s námi oběma dělali rozhovor a někdo se ho zeptal: "Co byste chtěl, aby Tom věděl o hraní Supermana?" A on odpověděl: "Pšš, ještě vůbec Superman není. Chci, aby nic nevěděl."

Není zvláštní hrát někoho o tolik mladšího?

Neuteču před faktem, že stárnu. Ale nejsem ještě tak daleko od Clarka. Rozhodně mi to nepřijde těžké, protože to není součást mé přípravy. Já se připravuji na to, abych zvládl jeho rozhodnutí a situace, kterými prochází. Nemyslím, že by to bylo omezené, nenapadá mě lepší termín, časem, prostorem nebo věkem.

Jaký jsi byl na střední škole?

Byl jsem v pohodě, průměrný. Tak trochu bez plánu, krapet divoký, nejistý tím kam jdu a co bych měl jednou dělat. Tak se to dá shrnout. Hodně jsem sportoval a měl dost přátel. Ale v určitém směru jsem, stejně jako Clark, neměl jasno ve svých schopnostech a v tom, čeho bych měl v životě dosáhnout.

Source: HERE
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama